O szkoleniu →

Leasing – zagadnienia prawne, rachunkowe i podatkowe

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie?

O szkoleniu

Aby jak najlepiej dostosować szkolenie do własnych potrzeb i oczekiwań, mogą Państwo skorzystać z licznych udogodnień i elementów dodatkowych.
Opis najważniejszych z nich znajdą Państwo poniżej.

Program ustalany indywidualnie

Choć trzon programu szkolenia uzależniony jest od kształtu przepisów i wynikających z nich obowiązków, to wiemy, że specyfika każdej firmy i oferowanych przez nią usług oraz produktów jest odmienna, dlatego przed szkoleniem wspólnie omówimy agendę i dostosujemy ją do Twoich indywidualnych potrzeb.

Ankieta przedszkoleniowa

Jeśli zależy Ci, by to Uczestnicy precyzyjnie określili swoje oczekiwania wobec programu szkolenia i doboru poszczególnych zagadnień, wartym rozważenia pomysłem jest przeprowadzenie ankiety przedszkoleniowej, którą przygotuje i opracuje zespół Gekko Taxens Akademia.

Pytania na żywo

Możliwość zadawania pytań na bieżąco prowadzącym to ogromna zaleta szkoleń stacjonarnych. Jest to jednak możliwe również przy szkoleniach online. W zależności od indywidualnych preferencji i liczby Uczestników pytania można zadawać poprzez mikrofon lub chat.

Certyfikaty uczestnictwa

Każdy z Uczestników szkolenia może otrzymać imienny certyfikat uczestnictwa podpisany przez prowadzące. Certyfikat może mieć zarówno formę elektroniczną, jak i drukowaną.

Nagranie ze szkolenia

Szkolenie online czy stacjonarne? Dla nas to bez znaczenia. Po zakończonym szkoleniu Uczestnicy mogą otrzymać nagranie transmisji szkolenia internetowego lub profesjonalne nagranie zarejestrowane przez operatora obecnego podczas szkolenia stacjonarnego. Dzięki temu Uczestnicy mogą wrócić do dowolnie wybranego fragmentu szkolenia.

Konsultacje poszkoleniowe

Polskie przepisy podatkowe nie należą do najłatwiejszych, dlatego pytania wśród Uczestników często pojawiają się dopiero po zakończeniu szkolenia. Nasze prowadzące są jednak do dyspozycji także w ramach indywidualnych konsultacji poszkoleniowych. Decyzja o długości konsultacji oraz liczbie ich Uczestników należy do Ciebie.

Sesja Q&A

Jeśli chcesz umożliwić zadawanie pytań po szkoleniu wszystkim Uczestnikom szkolenia, warto zaplanować sesję pytań i odpowiedzi, podczas której prowadzące odpowiedzą na wszystkie, nawet te najtrudniejsze pytania. Sesja Q&A stanowi świetne dopełnienie wielu szkoleń.

Czego dowiedzą się uczestnicy szkolenia? 

1

Kiedy umowa spełnia definicję leasingu operacyjnego na gruncie ustawy o CIT i ustawy o rachunkowości?

2

Jakie są aktualne ograniczenia w zakresie zaliczania do kosztów wydatków na czynsz i eksploatację samochodów?

3

Jakie warunki musi spełnić umowa leasingu finansowego na gruncie ustawy o CIT?

4

Jakie są aktualne zasady zaliczania w koszty wydatków na ubezpieczenie samochodów?

5

Jakie nowe reguły wprowadził MSSF16 i kto musi go stosować?

6

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT – w przypadku umów leasingu i najmu?

7

Jak ustalić przychód i koszty uzyskania przychodów po stronie finansującego w przypadku sprzedaży przedmiotu umowy po upływie jej podstawowego okresu?

8

Jakie są skutki podatkowe wznowienia umowy leasingu?

9

Jakie skutki podatkowe ma zmiana stron oraz pozostałe modyfikacje umowy leasingu w trakcie jej obowiązywania?

10

Jakie są skutki podatkowe wypowiedzenia umowy leasingu bądź szkody całkowitej?

11

W jaki sposób rozliczyć podatkowo opłatę wstępną w umowie leasingu?

12

W jaki sposób opodatkować opłaty dodatkowe (karne, manipulacyjne) towarzyszące umowie leasingu?

Jakie zagadnienia będzie omawiać prowadząca?

Program

Finalny program szkolenia jest dostosowany do indywidualnych potrzeb Uczestników.

Jeśli chcesz otrzymać przykładowy szczegółowy program szkolenia, prosimy o wypełnienie formularza „Zapytaj o szkolenie”

Sprawdź, kto prowadzi szkolenie

Prowadząca

Marta Szafarowska

Wykładowca Gekko Taxens Akademia. Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianych zagadnieniach podatkowych spotykanych w branży motoryzacyjnej. Od lat doradza dealerom, importerom i firmom leasingowym, umiejętnie wypracowując praktyczne rozwiązania nawet skomplikowanych problemów. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu CIT, VAT, PIT i akcyzy. Swoją wiedzą regularnie dzieli się podczas szkoleń i konferencji, zyskując autorytet, uznanie i sympatię uczestników.

Aby uzyskać więcej informacji na temat szkolenia, wypełnij poniższy formularz i…

Zapytaj o szkolenie

Administratorem danych osobowych jest Gekko Taxens Akademia sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Twardej 18. Informacje na temat ochrony i przetwarzania danych osobowych zawarte są w Informacji o ochronie danych osobowych. Przysługuje Pani/Panu prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania, a także cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem: daneosobowe@gtakademia.pl

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt