O szkoleniu →

Aktualne problemy podatkowe firm z branży leasingowej

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie?

O szkoleniu

Aby jak najlepiej dostosować szkolenie do własnych potrzeb i oczekiwań, mogą Państwo skorzystać z licznych udogodnień i elementów dodatkowych.
Opis najważniejszych z nich znajdą Państwo poniżej.

Program ustalany indywidualnie

Choć trzon programu szkolenia uzależniony jest od kształtu przepisów i wynikających z nich obowiązków, to wiemy, że specyfika każdej firmy i oferowanych przez nią usług oraz produktów jest odmienna, dlatego przed szkoleniem wspólnie omówimy agendę i dostosujemy ją do Twoich indywidualnych potrzeb.

Ankieta przedszkoleniowa

Jeśli zależy Ci, by to Uczestnicy precyzyjnie określili swoje oczekiwania wobec programu szkolenia i doboru poszczególnych zagadnień, wartym rozważenia pomysłem jest przeprowadzenie ankiety przedszkoleniowej, którą przygotuje i opracuje zespół Gekko Taxens Akademia.

Pytania na żywo

Możliwość zadawania pytań na bieżąco prowadzącym to ogromna zaleta szkoleń stacjonarnych. Jest to jednak możliwe również przy szkoleniach online. W zależności od indywidualnych preferencji i liczby Uczestników pytania można zadawać poprzez mikrofon lub chat.

Certyfikaty uczestnictwa

Każdy z Uczestników szkolenia może otrzymać imienny certyfikat uczestnictwa podpisany przez prowadzące. Certyfikat może mieć zarówno formę elektroniczną, jak i drukowaną.

Nagranie ze szkolenia

Szkolenie online czy stacjonarne? Dla nas to bez znaczenia. Po zakończonym szkoleniu Uczestnicy mogą otrzymać nagranie transmisji szkolenia internetowego lub profesjonalne nagranie zarejestrowane przez operatora obecnego podczas szkolenia stacjonarnego. Dzięki temu Uczestnicy mogą wrócić do dowolnie wybranego fragmentu szkolenia.

Konsultacje poszkoleniowe

Polskie przepisy podatkowe nie należą do najłatwiejszych, dlatego pytania wśród Uczestników często pojawiają się dopiero po zakończeniu szkolenia. Nasze prowadzące są jednak do dyspozycji także w ramach indywidualnych konsultacji poszkoleniowych. Decyzja o długości konsultacji oraz liczbie ich Uczestników należy do Ciebie.

Sesja Q&A

Jeśli chcesz umożliwić zadawanie pytań po szkoleniu wszystkim Uczestnikom szkolenia, warto zaplanować sesję pytań i odpowiedzi, podczas której prowadzące odpowiedzą na wszystkie, nawet te najtrudniejsze pytania. Sesja Q&A stanowi świetne dopełnienie wielu szkoleń.

Czego – w zależności od wybranej agendy – dowiedzą się uczestnicy szkolenia? 

1

W jaki sposób – w związku z wyrokiem TSUE – zmodyfikowano zasady odliczania VAT w WNT i imporcie usług?

2

Jakie są aktualne zasady ustalania limitu kosztów finansowania dłużnego?

3

Czy w związku ze zmianami w uldze na złe długi możliwe jest odzyskanie VAT należnego za lata ubiegłe?

4

Które firmy leasingowe zapłacą minimalny podatek przychodowy?

5

Jakie zmiany w fakturowaniu weszły w życie od początku 2022 r.?

6

Jakie działania podjąć przed wejściem w życie obowiązku przesyłania JPK dla celów podatku dochodowego?

7

Czy aktualnie przy korekcie deklaracji JPK_VAT konieczne jest złożenie czynnego żalu?

8

Jakie skutki podatkowe wywołuje cesja umowy leasingu?

9

Jakie są najważniejsze – z perspektywy firm leasingowych – zmiany w przepisach akcyzowych, które zaczęły obowiązywać 1 lipca 2021 r.?

10

Jak rozliczyć podatkowo otrzymanie od ubezpieczyciela odszkodowania, które dotyczy szkody całkowitej lub częściowej?

11

Dokonanie jakich zmian konstrukcyjnych spowoduje powstanie obowiązku podatkowego dla firmy leasingowej w dniu 1 lipca 2022 r.?

12

Czy wykup samochodu z leasingu za kwotę do 1500 zł pozwali później sprzedać samochód bez podatku dochodowego?

13

Jak w praktyce przedstawia się lista najważniejszych zmian dotyczących firm leasingowych, które wprowadził Polski Ład?

14

Czy opłaty dodatkowe i kary umowne podlegają opodatkowaniu VAT? Najnowsze orzecznictwo

15

Jakie są konsekwencje zmian w wykupie prywatnym z leasingu, które weszły w życie 1 stycznia 2022 r.?

16

Czy leasing zwrotny to jedna kompleksowa usługa finansowa świadczona przez finansującego, czy dwie odrębne transakcje?

17

Jakie problemy związane z Polskim Ładem ujawniły się po 1 stycznia 2022 r. i jak je rozwiązać?

18

Jakie są skutki podatkowe wznowienia umowy leasingu? 

19

Jakie konsekwencje ma wyrok WSA w Gdańsku w sprawie ulgi na złe długi?

20

Podjęcie jakich działań przez firmę leasingową świadczy o dochowaniu przez nią należytej staranności w kontaktach biznesowych – w zależności od rodzaju kontrahenta?

Jakie zagadnienia będą omawiać prowadzący?

Program

Finalny program szkolenia jest dostosowany do indywidualnych potrzeb Uczestników.

Jeśli chcesz otrzymać przykładowy szczegółowy program szkolenia, prosimy o wypełnienie formularza „Zapytaj o szkolenie”

Sprawdź, kto prowadzi szkolenie

Prowadzący

Marta Szafarowska

Wykładowca Gekko Taxens Akademia. Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianych zagadnieniach podatkowych spotykanych w branży motoryzacyjnej. Od lat doradza dealerom, importerom i firmom leasingowym, umiejętnie wypracowując praktyczne rozwiązania nawet skomplikowanych problemów. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu CIT, VAT, PIT i akcyzy. Swoją wiedzą regularnie dzieli się podczas szkoleń i konferencji, zyskując autorytet, uznanie i sympatię uczestników.

Bartosz Mazur

Starszy menedżer, doradca podatkowy w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. 

Od 2012 r. doradza zarówno firmom z sektora MŚP i inwestorom indywidualnym, jak i globalnym korporacjom. Zajmuje się głównie podatkami dochodowymi. W przeszłości pracował jednak również w działach zajmujących się podatkiem VAT, dzięki czemu zdobył wszechstronną wiedzę, pozwalającą na kompleksową obsługę klientów. 

Prowadzi przeglądy podatkowe, pomaga budować efektywne podatkowo struktury działalności gospodarczej i wpiera klientów w bieżącym biznesie. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w szczególności w doradztwie dla firm z branży leasingowej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, IT, nieruchomości. Wspiera także biura rachunkowe.

Aby uzyskać więcej informacji na temat szkolenia, wypełnij poniższy formularz i…

Zapytaj o szkolenie

Administratorem danych osobowych jest Gekko Taxens Akademia sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Twardej 18. Informacje na temat ochrony i przetwarzania danych osobowych zawarte są w Informacji o ochronie danych osobowych. Przysługuje Pani/Panu prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania, a także cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem: daneosobowe@gtakademia.pl

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt