O szkoleniu →

Akcyza od samochodów z uwzględnieniem zmian
z 1 lipca 2021 r.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie?

O szkoleniu

Aby jak najlepiej dostosować szkolenie do własnych potrzeb i oczekiwań, mogą Państwo skorzystać z licznych udogodnień i elementów dodatkowych.
Opis najważniejszych z nich znajdą Państwo poniżej.

Program ustalany indywidualnie

Choć trzon programu szkolenia uzależniony jest od kształtu przepisów i wynikających z nich obowiązków, to wiemy, że specyfika każdej firmy i oferowanych przez nią usług oraz produktów jest odmienna, dlatego przed szkoleniem wspólnie omówimy agendę i dostosujemy ją do Twoich indywidualnych potrzeb.

Ankieta przedszkoleniowa

Jeśli zależy Ci, by to Uczestnicy precyzyjnie określili swoje oczekiwania wobec programu szkolenia i doboru poszczególnych zagadnień, wartym rozważenia pomysłem jest przeprowadzenie ankiety przedszkoleniowej, którą przygotuje i opracuje zespół Gekko Taxens Akademia.

Pytania na żywo

Możliwość zadawania pytań na bieżąco prowadzącym to ogromna zaleta szkoleń stacjonarnych. Jest to jednak możliwe również przy szkoleniach online. W zależności od indywidualnych preferencji i liczby Uczestników pytania można zadawać poprzez mikrofon lub chat.

Certyfikaty uczestnictwa

Każdy z Uczestników szkolenia może otrzymać imienny certyfikat uczestnictwa podpisany przez prowadzące. Certyfikat może mieć zarówno formę elektroniczną, jak i drukowaną.

Nagranie ze szkolenia

Szkolenie online czy stacjonarne? Dla nas to bez znaczenia. Po zakończonym szkoleniu Uczestnicy mogą otrzymać nagranie transmisji szkolenia internetowego lub profesjonalne nagranie zarejestrowane przez operatora obecnego podczas szkolenia stacjonarnego. Dzięki temu Uczestnicy mogą wrócić do dowolnie wybranego fragmentu szkolenia.

Konsultacje poszkoleniowe

Polskie przepisy podatkowe nie należą do najłatwiejszych, dlatego pytania wśród Uczestników często pojawiają się dopiero po zakończeniu szkolenia. Nasze prowadzące są jednak do dyspozycji także w ramach indywidualnych konsultacji poszkoleniowych. Decyzja o długości konsultacji oraz liczbie ich Uczestników należy do Ciebie.

Sesja Q&A

Jeśli chcesz umożliwić zadawanie pytań po szkoleniu wszystkim Uczestnikom szkolenia, warto zaplanować sesję pytań i odpowiedzi, podczas której prowadzące odpowiedzą na wszystkie, nawet te najtrudniejsze pytania. Sesja Q&A stanowi świetne dopełnienie wielu szkoleń.

Instrukcje krok po kroku

Rejestracja firmy dla potrzeb związanych z akcyzą, późniejsze wysyłanie deklaracji, a także wnioskowanie o dokumenty potwierdzające zapłatę akcyzy lub brak takiego obowiązku – wszystko to odbywa się za pośrednictwem systemu PUESC 2. Osobom, które będą za to odpowiedzialne, z pewnością przyda się zbiór praktycznych instrukcji krok po kroku.

Czego dowiedzą się uczestnicy szkolenia? 

1

Homologacja pojazdu czy klasyfikacja w ramach kodu CN – który z czynników jest decydujący do celów poboru akcyzy?

2

Jakie nowe czynności opodatkowane przewidują przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021 r.

3

Które pojazdy (i do kiedy) mogą skorzystać ze zwolnienia od akcyzy?

4

Jak klasyfikować na gruncie akcyzy określone typy pojazdów, m.in. pick-upy, furgony, samochody o DMC powyżej 3,5t, samochody specjalne (np. karawany, bankowozy i koniowozy), quady i motocykle?

5

Dokonanie jakich zmian konstrukcyjnych spowoduje powstanie obowiązku podatkowego dla firmy leasingowej w dniu 1 lipca 2022 r.?

6

Jaką dokumentację należy pozyskać, by potwierdzić zapłatę akcyzy bądź brak obowiązku jej zapłaty?

7

Importer, dealer, spółka leasingowa – kto w danej sytuacji będzie płatnikiem akcyzy?

8

W jaki sposób zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z niezapłaceniem lub zaniżeniem akcyzy?

9

Jak dokonać zgłoszenia w CRPA i obsługiwać platformę PUESC2?

Jakie zagadnienia będą omawiać prowadzące?

Program

Finalny program szkolenia jest dostosowany do indywidualnych potrzeb Uczestników.

Jeśli chcesz otrzymać przykładowy szczegółowy program szkolenia, prosimy o wypełnienie formularza „Zapytaj o szkolenie”

Sprawdź, kto prowadzi szkolenie

Prowadzące

Marta Szafarowska

Wykładowca Gekko Taxens Akademia. Specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianych zagadnieniach podatkowych spotykanych w branży motoryzacyjnej. 

Od lat doradza dealerom, importerom i firmom leasingowym, umiejętnie wypracowując praktyczne rozwiązania nawet skomplikowanych problemów. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu CIT, VAT, PIT i akcyzy. Swoją wiedzą regularnie dzieli się podczas szkoleń i konferencji, zyskując autorytet, uznanie i sympatię uczestników.

Weronika Grzęda

Adwokat, menedżer w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie VAT i podatku akcyzowego. Zajmuje się m.in. międzynarodowym obrotem towarowym na gruncie VAT i opodatkowaniem akcyzą wyrobów energetycznych, napojów alkoholowych i samochodów.

Doradza podmiotom m.in. z branż farmaceutycznej, motoryzacyjnej, leasingowej i handlowej. Reprezentuje klientów przed sądami i organami administracji. Oprócz bieżącego doradztwa prawnego i podatkowego zajmuje się również prowadzeniem przeglądów i szkoleń podatkowych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat szkolenia, wypełnij poniższy formularz i…

Zapytaj o szkolenie

Administratorem danych osobowych jest Gekko Taxens Akademia sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Twardej 18. Informacje na temat ochrony i przetwarzania danych osobowych zawarte są w Informacji o ochronie danych osobowych. Przysługuje Pani/Panu prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania, a także cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem: daneosobowe@gtakademia.pl

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Kontakt